czwartek, 2 czerwca 2011

Scenariusz prezentacji:

NARRATOR:
Pamiętajcie w matematyce jak i w życiu codziennym, jeśli popełnisz błąd na początku to wszystko co będziesz dalej robił nie będzie miało sensu, dlatego podajemy przepis na szczęście i miłość.

Najpierw patrzymy na partnerkę zgodnie ze złotym podziałem odcinka.



Należy wybrać tą najbliższą sercu z 12 partnerek, a następnie wybrać lepszą od najlepszej, jaką do tej pory napotkaliśmy. Szansa wyboru w ten sposób idealnego partnera sięga aż 75 procent !. Jeśli ktoś stwierdzi, że będzie wybierał wybrankę serca ze 100 partnerek to prawdopodobieństwo właściwej jest równe 1 %.



Należy wdrożyć w życie jeden z podanych wzorów.



Jeżeli życie spłata figla to matematyka daje szanse za pomocą wykrywacza kłamstw.



Potrzebne są pieniądze bo miłość kosztuje, dokładnie 163 424 funty. Wygranie takiej kwoty powoduje poziom szczęścia porównywalny z usłyszeniem słów "kocham cię".



Jeśli już znajdziemy naszą wybrankę serca to chodzimy z nią do OPERY, SŁUCHAMY MUZYKI, PROJEKTUJEMY DOM, ROBIMY ZDJĘCIA, OGLĄDAMY FILMY.



Filmem łączącym   jednocześnie zagadnienie matematyki i miłości jest „Piękny umysł” Rona Howarda. Film pokazuje nam życie i prace prof. Johna Nasha Juniora który pracuje nad pojęciem równowagi Nasha.  



Wyobraźmy sobie czterech mężczyzn udających się z grupą czterech atrakcyjnych kobiet na przyjęcie.   Otóż muszą oni wypracować strategię, w jaki sposób podrywać te kobiety, tak by nie wchodzić sobie w drogę, a jednocześnie zyskać jak najwięcej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz